Budowa parków linowych

Parki linowe są to specjalnie przygotowane tereny dla zabaw z użyciem lin. Bawić się w nich mogą ludzie nawet bez żadnego doświadczenia w tym kierunku, zarówno dzieci, młodzież jak i ludzie starsi. Zapewniają niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek na świeżym powietrzu.

Parki linowe najczęściej zlokalizowane są na terenie lasu, na solidnych drzewach, na których zawieszone są drewniane podesty połączone w trasy stalowymi linami po których poruszają się klienci. Na każdym odcinku czekają na klienta różne przeszkody: mosty tyrolskie, kładki, zjazdy ukośną liną (tyrolki), przejścia po wiszących kłodach, belkach a nawet skok na linie typu tarzan.

Aby bezpiecznie przejść trasę parku linowego należy ubrać się w będącą na wyposażeniu parku specjalną uprząż z lążami, karabinkami i bloczkiem, założyć na głowę kask oraz przejść krótkie szkolenie posługiwania się tym sprzętem u instruktora parku.

Moda na wypoczynek aktywny, sporty ekstremalne powoduje, że w krajach zachodnich Europy takie parki spotkać można często. Parki linowe w Polsce zaczęły powstawać od 2005 r. Pierwszy park linowy w Polsce powstał w Wiśle niedaleko centrum po rozbudowie z 5 trasami i łącznie 55 przeszkodami oraz w Ustroniu na Równicy z 2 trasami i ok. 30 przeszkodami. W Przygoda Parku w Wiśle zawiesiliśmy wszystkie podesty i układy linowe a na Równicy zamontowaliśmy część układów linowych zaprojektowanych przez właściciela parku.

Główną naszą działalnością jest budowa parków linowych. Nasze wieloletnie doświadczenie przy tworzeniu układów linowych, imprez integracyjnych, w pracach wysokościowych, a także umiejętności alpinistyczne sprawdziły się doskonale przy tworzeniu dotychczasowych parków linowych. Może to potwierdzić wysoka frekwencja w tych parkach i zadowolenie klientów w różnym wieku. Wykonaliśmy już kilkadziesiąt parków linowych na terenie Polski oraz Europy dbając o należyte wykonanie, estetykę, a przede wszystkim o bezpieczeństwo przyszłych klientów. Potwierdzają to referencje wystawione przez zadowolonych z naszej pracy inwestorów. Nasze parki linowe powstają zgodnie z polską i europejską normą dotyczącą parków linowych.

Zakres naszych usług obejmuje:

  • Projektowanie parków linowych
  • Kompleksową budowę parków linowych
  • Dostarczenie atestowanego sprzętu asekuracyjnego dostosowanego do parków linowych
  • Profesjonalne szkolenie personelu parków w zakresie obsługi alpinistycznej, sposobu ewakuacji klientów, pierwszej pomocy
  • Wykonujemy okresowe przeglądy parków linowych, a także przeglądy sprawdzające poprawność montażu i bezpieczeństwo na parku linowym

Główny nacisk przy montażu parków linowych kładziemy na bezpieczeństwo użytkowników. O naszych standardach budowy można poczytać w zakładce Bezpieczne standardy budowy parków linowych

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta zapraszamy do współpracy.

Kontakt

501-464-075 Wojciech Sieprawski
511-995-122 Monika Legierska
biuro@parklinowy.eu